Başarılarımız

2016 – 2017 Sezonu Başarılarımız

 

2016 – 2017 Sezonunda 18 Branş ve 28 Takım ile Üniversite takımlarımız müsabakalarda katılmıştır. 157 Erkek sporcu, 46 Kadın sporcu ile toplam 203 sporcumuz ile yarışmalarda yer aldık.

 

Atıcılık: Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Sakarya’da düzenlediği Atıcılık Türkiye Şampiyonası’nda Üniversitemizi bu branşta temsil eden tek sporcumuz Muhammed Ali Türkyılmaz ilk 8’e kalmıştır. 

 

Badminton: Üniversitemiz Badminton Kadın - Erkek Takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Antalya’da düzenlediği 2. Lig Türkiye Şampiyonası’nda okulumuzu başarıyla temsil ettiler.

 

Basketbol: 

Kadın Basketbol; Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun düzenlediği Basketbol Türkiye Şampiyonası’nda 2. Ligde yer alan Kadın Basketbol Takımımız Antalya’ya düzenlenen turnuvada namağlup Şampiyon olarak 1. Lig’e yükselmiştir.

 

Erkek Basketbol; Takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Antalya’da düzenlediği 2. Lig Türkiye Şampiyonası’nda temsil etmiştir.

 

Bilardo: Türkiye Üniversite Sporları Federasyon’un Antalya’da düzenlediği Bilardo Türkiye Şampiyonası’nda sporcumuz Burak Talak ilk 16’ya, Serkan Kazdağ 32’ye kaldı, ilk defa katılan kadın sporcumuz ise ilk turda elenmiştir.

 

Bowling: 

Kadın Bowling; Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Ankara’da düzenlediği Bowling Türkiye Şampiyonası’nda geçen sene ilk defa kurulmasına rağmen Türkiye 2.si olan Kadın Bowling Takımımız bu sene ise Türkiye 1.si olarak adından çok söz ettirdi ve büyük başarıya imza attı.

 

Erkek Bowling; Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Ankara’da düzenlediği Bowling Türkiye Şampiyonası’nda geçen sene Türkiye 3.sü olan Erkek Bowling Takımımız bu sene de Türkiye 3.sü olarak büyük başarıya imza atmıştır.

 

Buz Hokeyi: Erkek Buz Hokeyi takımımız Kocaeli’nde düzenlenen Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun düzenlediği Ünilig Türkiye Şampiyonası eleme grubunda 6 takımının katıldığı yarışmada 6 maçta 5 galibiyet alarak final grubuna katılmaya hak kazanmıştır. Çok başarı bir sezon geçiren Buz Hokeyi Takımımız turnuvada adından çok söz ettirmiştir. Bu sene gelen bursu sporcumuz Can Kaya gol kralı, geçen sene gelen bursu sporcumuz Berk Akın ise turnuvanın en iyi kalecisi seçilmiştir. Erzurum’da yapılan final grubu maçları sınav haftasına çakıştığı için katılamadık.

 

Dans: Türkiye Üniversite Sporları Federasyon’un İstanbul’da düzenlediği Üniversitelerarası Dans Yarışmaları’nda " En İyi Erkek Dansçı” ödülünü öğrencimiz Tuğberk Coşkun, “En İyi Kadın Dansçı” ödülünü ise öğrencimiz Elif Sönmez alarak Üniversitemizin adında oldukça söz ettirmiş ve büyük başarıya imza atmıştır.

5 senedir üst üste “En İyi Erkek Dansçı” ödülünü kimseye yaptırmayan ve Üniversitemizi Dans branşının gelişmesinde büyük katkı sağlayan gururumuz Tuğberk Coşkun’u ayrıca tebrik ediyoruz.

 

Eskrim: Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Konya’da düzenlediği Türkiye Üniversitelerarası Eskrim Şampiyonası’nda öğrencimiz Ayşe Begümhan Bilgin kılıç dalında Türkiye 3.sü oldu, flöre’de öğrencimiz Firuze Ayşen Güneş Türkiye 2.’si olarak Üniversitemizin başarıyla temsil etti. Erkek eskrimcilerimizden Muhammed Ali Türkyılmaz ilk 16’ya kalarak okulumuz başarıyla temsil etti.

5 senedir üst üste kılıç dalında madalyasız dönmeyen gururumuz Ayşe Begümhan Bilgin’i ayrıca tebrik ediyoruz.

 

Futbol: Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Antalya’da düzenlediği 2. Lig müsabakalarına katıldı.

 

Hentbol: 

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Antalya’da düzenlediği 1. Lig müsabakalarında takımımız namağlup Şampiyon olarak Süper Lig’e terfi turnuvasına gitmeye hak kazandı. Hentbol takımımız Eskişehir’de düzenlenen Süper Lige terfi turnuvasına eksik kadro ile katılabildiği için bu turnuvayı 4.lükle tamamlamıştır.

 

Korumalı Futbol (Amerikan Futbolu): Korumalı Futbol Takımımız (Rhinos) Türkiye Üniversiteler Spor Federasyonu'nun düzenlediği Üniligte başarı bir sezon geçirmiştir.

 

Masa Tenisi: Masa Tenisi Erkek Takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun düzenlediği Ünilig Türkiye Şampiyonası’nda okulumuzu başarıyla temsil ettik.

 

Plaj Voleybolu: Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun düzenlemiş olduğu Plaj Voleybol Türkiye Şampiyonası’na ilk defa katıldık ve Üniversitemizi başarıyla temsil ettik.

 

Speedminton: Speedminton Kadın - Erkek takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun kapsamında düzenlediği Türkiye Şampiyonası’nda Üniversitemizi başarıyla temsil etmiştir.

 

Okçuluk: Üniversitemizde Okçuluk Kadın - Erkek takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Antalya’da düzenlediği Türkiye Şampiyonası’nda Mert Topcuoğlu ilk 16’a kaldı, Üniversitemiz turnuvayı takım olarak başarıyla temsil ettik.

 

Tenis: 

Kadın Tenis; Üniversitemiz Kadın Takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Ünilig kapsamında Antalya’da düzenlediği turnuvaya katıldık. Ayrıca Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Antalya’da düzenlediği 2. Lig Türkiye Şampiyonası’nda namağlup Şampiyon olarak 1.Lig’e yükselerek büyük başarı gösterdi.

 

Erkek Tenis; Üniversitemiz Erkek Takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Ünilig kapsamında Antalya’da düzenlediği Türkiye Şampiyonası’na katılmıştır. Ayrıca Antalya’da düzenlenen Tenis 1. Lig Türkiye Şampiyonası’na Erkek Tenis Takımımız 1. Lig’teki yerini korumuştur.

 

Voleybol: 

Bayan Voleybol Takımımız; Çok mezun verdiğimiz için ve bu sene verine yeterli sayıda katılım olmadığı için bu sene katılamadık.

 

Erkek Voleybol; Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Antalya’da düzenlenen 2. Lig Türkiye Şampiyonası’nda Üniversitemiz üstün başarı ve gayret göstererek başarıyla temsil etmiştir.

 

Yüzme: Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Denizli’de düzenlediği Koç Fest Türkiye Şampiyonası’nda Milli Yüzücü öğrencimiz Ege Başer 100 metre sırt dalında altın madalya almıştır.

2015 – 2016 Sezonu Başarılarımız

 

2015 – 2016 Sezonunda 18 Branş ve 25 Takım ile Üniversite takımlarımız müsabakalarda katılmıştır. 200 Erkek sporcu, 50 Kadın sporcu ile toplam 250 sporcumuz ile yarışmalarda yer aldık.

 

Atıcılık: Türkiye Üniversite Sporları Federasyon’un Sakarya’da düzenlediği Atıcılık Türkiye Şampiyonası’nda öğrencimiz Muhammed Ali Türkyılmaz ilk 8’e kalmıştır. 

 

Basketbol: Türkiye Üniversite Sporları Federasyon’un düzenlediği Basketbol Türkiye Şampiyonası’nda 1. Ligde yer alan Erkek Basketbol Takımımız Ankara'da düzenlenen turnuvada 1. Lig Grup Şampiyonası’nda grup 4.sü olarak bir alt lige düşmüştür.

Bayan Basketbol takımımız Zonguldak’ta düzenlenen 2. Lig Türkiye Şampiyonası’nda Grup 4.sü olmuştur.

 

Bilardo: İlk defa kurduğumuz Bilardo Takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyon’un Antalya’da düzenlediği Bilardo Türkiye Şampiyonası’nda sporcularımız ilk 8 arasında yer almıştır. Başkent Üniversitesi’nin düzenlemiş olduğu özel turnuvada takımca 3. olmuş ayrıca bireyselde öğrencimiz Burak Talak 3. olmuştur.

 

Bisiklet: Bisiklet Topluluğumuz Bartın’da ve Fethiye’de düzenlenen Bisiklet Festivallerine Üniversitemizi temsilen katılmışlardır.

 

Bowling: Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Ankara’da düzenlediği Bowling Türkiye Şampiyonası’nda ilk defa kurmuş olduğumuz Kız Bowling Takımımız Türkiye 2.si, Erkek Bowling Takımımız ise Türkiye 3.sü olarak büyük başarıya ulaşmıştır.

 

Buz Hokeyi:  Erkek Buz Hokeyi takımımız İzmir’de düzenlenen Türkiye Üniversite Sporları Federasyon’un düzenlediği Ünilig Türkiye Şampiyonası’nda Grup 4.sü olmuştur.

 

Dans: Türkiye Üniversite Sporları Federasyon’un İstanbul’da düzenlediği Üniversitelerarası Dans Yarışmaları’nda " En İyi Erkek Dansçı” ödülünü öğrencimiz Tuğberk Coşkun alarak başarıya imza attılar.

4 senedir üst üste “En İyi Erkek Dansçı” ödülünü kimseye yaptırmayan gururumuz Tuğberk Coşkun’u ayrıca tebrik ediyoruz.

 

Eskrim: Türkiye Üniversite Sporları Federasyon’un Afyon’da düzenlediği Türkiye Üniversitelerarası Eskrim Şampiyonası’nda öğrencimiz Ayşe Begüm Bilgin kılıç dalında Türkiye 3.sü oldu, flöre’de öğrencimiz Solmaz Simge Uğurlu ilk 8’de, Epe branşında Firüze ilk 8’de yer aldı. Erkek eskrimcilerimizden Muhammed Ali Türkyılmaz ilk 16’ya kalarak okulumuz başarıyla temsil etti.

4 senedir üst üste kılıç dalında madalyasız dönmeyen gururumuz Ayşe Begünhan Bilgin’i ayrıca tebrik ediyoruz.

 

Futbol: Türkiye Üniversite Sporları Federasyon’un Ankara’da düzenlediği 2. Lig müsabakalarında takımımız Üniversitemizi başarıyla temsil etti. Takımımız Bilkent Üniversitesi’nin düzenlediği Angora Kupası’nda 3. olmuştur. 

 

Futsal: Türkiye Üniversite Sporları Federasyon’un Ankara’da düzenlediği 2. Lig müsabakalarında takımımız Üniversitemizi başarıyla temsil etti.

 

Hentbol: Geçen sene 2 Ligten 1. Lige yükselen Hentbol Takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyon’un Eskişehir'de düzenlediği 1. Lig Türkiye Şampiyonası’nda takımımız 4. olmuş ve 1. Lig’te yerini korumuştur.

-      Bilkent Üniversitesi’nin düzenlediği Angora Kupası’nda Hentbol Takımımız 2. olmuştur.

 

Korumalı Futbol (Amerikan Futbolu): Amerikan Futbol Takımımız Türkiye Üniversiteler Spor Federasyonu'nun düzenlediği Ünilige katılmıştır. Takımımız beklenen başarının altında kalarak sezonu grup 4. sü olarak tamamlamıştır. 

 

Masa Tenisi: Masa tenisi erkek takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyon’un düzenlediği hem Ünilig hem de Türkiye Şampiyonası’nda okulumuzu başarıyla temsil ettiler.

 -      Bilkent Üniversitesi’nin düzenlediği Angora Kupası’nda Masa Tenisi takımımız 3. olmuştur.

 

Okçuluk: Üniversitemizde Okçuluk kadın-erkek takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyon’un kapsamında Antalya’da düzenlediği Türkiye Şampiyonası’nda üniversitemizi temsil etmiştir.

 

Speedminton: Speedminton Kadın - Erkek takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyon’un kapsamında düzenlediği Türkiye Şampiyonası’nda Üniversitemizi başarıyla temsil etmiştir.

 

Tenis: Üniversitemiz Tenis Kadın - Erkek Takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyon’un Ünilig kapsamında Antalya’da düzenlediği Türkiye Şampiyonası’na katılmıştır. Erkek tenis takımımız Grup 1. si olarak Türkiye’deki en iyi 9 takım arasına kalmış, Samsun’da düzenlenen Ünilig Finalleri’nde ise 5. olmuştur.

Antalya’da düzenlenen Tenis 2. Lig Türkiye Şampiyonası’na Kadın - Erkek Tenis Takımımız katılmış, erkek takımımız namağlup Şampiyon olarak 1. Lig’e yükselmiştir.

 -      Bilkent Üniversitesi’nin düzenlediği Angora Kupası’nda Erkek Tenis Takımımız 3. olmuştur.

 

Voleybol: Bayan Voleybol takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyon’un Antalya’da düzenlediği Türkiye Şampiyonası’nda 1. Lig Grup 3. sü olmuştur.

 

Erkek Voleybol takımımız ise Ankara’da düzenlenen 2. Lig Türkiye Şampiyonası’nda 4. olmuştur.

 -     Bilkent Üniversitesi’nin düzenlediği Angora Kupası’nda Voleybol Kadın Takımımız 3. olmuştur, Erkek Voleybol Takımımız ise 4. olmuştur.

 

Yüzme: Antalya’da düzenlenen Üniversitelerarası Türkiye Şampiyonası’nda Milli Yüzücü öğrencimiz Ege Başer 1 Altın, 1 Gümüş ve 1 Bronz madalya, Ali Uğur Erdoğan 1 Gümüş madalya almıştır.

 

-      Bilkent Üniversitesi’nin düzenlediği Angora Kupası’nda bireysel Ege Başer 4 Altın, Ali Uğur Erdoğan 1 Altın, 3 Gümüş, İrem Tülüoğlu 1 Gümüş, Muhammed Ali Türkyılmaz 1 Bronz madalya alarak takımca 3. olmuştur.

 

2014 – 2015 Sezonu Başarılarımız

 

2014 – 2015 Sezonunda 16 Branş ile Üniversite takımlarımız müsabakalarda katılmıştır. 188 Erkek sporcu, 62 Kadın sporcu ile toplam 250 sporcumuz ile yarışmalarda yer aldık.

 

Atıcılık: Türkiye Üniversite Sporları Federasyon’un Ankara’da düzenlediği Atıcılık Türkiye Şampiyonası’nda öğrencimiz Muhammed Ali Türkyılmaz Türkiye 3. sü olarak büyük başarıya imza atmıştır.

 

Badminton: Üniversitemizde Badminton kadın-erkek takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyon’un Antalya’da düzenlediği Türkiye Şampiyonası’nda okulumuzu temsil ettiler.

 

Basketbol:  1. ligde yer alan Erkek Basketbol takımımız Nevşehir'de düzenlenen turnuvada 1. Lig Grup Şampiyonası’nda 4. olmuştur.

Uzunca bir süreden sonra yeniden kurduğumuz Bayan Basketbol takımımız Bolu’da düzenlenen 2. Lig Türkiye Şampiyonası’nda üniversitemizi başarıyla temsil etmişlerdir.

 

Bowling: Türkiye Üniversite Sporları Federasyon’un Ankara’da düzenlediği Bowling Türkiye Şampiyonası’nda takım sıralamasında takımımız Türkiye 3. olarak büyük başarıya ulaşmıştır.

 

Buz Hokeyi:  Erkek Buz Hokeyi takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyon’un düzenlediği Ünilig kapsamındaki Türkiye Şampiyonası’nda okulumuzu temsil etmişlerdir.

 

Dans: Türkiye Üniversite Sporları Federasyon’un İstanbul’da düzenlediği Üniversitelerarası Dans Yarışmaları’nda ödüllerle döndük.

Dans takımımız; "En iyi erkek dansçı (Tuğberk Coşkun), En iyi kız dansçı (Anastasia Khomullo) ödüllerinin yanı sıra takımca Türkiye 3. sü olarak büyük başarıya imza attılar.

3 senedir üst üste En İyi Erkek Dansçı ödülünü kimseye yaptırmayan gururumuz Tuğbek Coşkun’u ayrıca tebrik ediyoruz.

 

Eskrim: Türkiye Üniversite Sporları Federasyon’un Zonguldak’ta düzenlediği Türkiye Üniversitelerarası Eskrim Şampiyonası’nda öğrencimiz Ayşe Begüm Bilgin kılıç dalında altın madalya alarak Türkiye 1. si oldu, flöre’de öğrencimiz Solmaz Simge Uğurlu maçını son anda kaybederek Türkiye 3.lüğünü kaçırdı. Erkek eskrimcilerimizden Muhammed Ali Türkyılmaz yarı finalde, Berkay Bulut ve Oğuz Berk Mutlay çeyrek finalde elendi.

3 senedir üst üste kılıç dalında Türkiye 1.si ödülünü kimseye yaptırmayan gururumuz Ayşe Begünhan Bilgin’i ayrıca tebrik ediyoruz.

 

Futbol: Takımımız Bilkent Üniversitesi’nin düzenlediği Angora Kupası’nda üniversitemizi temsil etmiştir.

 

Futsal: Türkiye Üniversite Sporları Federasyon’un Manisa’da düzenlediği 2. Lig müsabakalarında takımımız grup 4. sü oldu.

 

Hentbol: Türkiye Üniversite Sporları Federasyon’un Antalya'da düzenlediği 2. Lig Türkiye Şampiyonası’nda takımımız maçlarını namağlup kazanarak şampiyon olmuş ve yeniden
1. Lig’e yükselmiştir.

 

Korumalı Futbol (Amerikan Futbolu): Amerikan Futbol Takımımız Türkiye Üniversiteler Spor Federasyonu'nun düzenlediği Ünilige katılmıştır. Takımımız beklenen başarının altında kalarak sezonu grup 4. sü olarak tamamlamıştır. 

 

Masa Tenisi: Masa tenisi erkek takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyon’un düzenlediği hem Ünilig hem de Türkiye Şampiyonası’nda okulumuzu başarıyla temsil ettiler.

 -      Bilkent Üniversitesi’nin düzenlediği Angora Kupası’nda Masa Tenisi takımımız 4. olmuştur.

 

Salon Okçuluk: Üniversitemizde Salon Okçuluk kadın-erkek takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyon’un kapsamında Eskişehir’de düzenlediği Türkiye Şampiyonası’nda üniversitemizi temsil etmiştir.

 

Tenis: Üniversitemiz Tenis Kadın - Erkek Takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyon’un Ünilig kapsamında Antalya’da düzenlediği Türkiye Şampiyonası’na katılmıştır. Erkek tenis takımımız Grup 1. si olarak Türkiye’deki en iyi 9 takım arasına kalmış, Samsun’da düzenlenen Ünilig Finalleri’nde ise 5. olmuştur.

Antalya’da düzenlenen Tenis 2. Lig Türkiye Şampiyonası’na Kadın - Erkek Tenis Takımımız katılmış, erkek takımımız namağlup Şampiyon olarak 1. Lig’e yükselmiştir.

 -      Bilkent Üniversitesi’nin düzenlediği Angora Kupası’nda Erkek Tenis Takımımız 3. olmuştur.

 

Voleybol: Bayan Voleybol takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyon’un Balıkesir’de düzenlediği Türkiye Şampiyonası’nda 1. Lig Grup 3. sü olmuştur. Erkek Voleybol takımımız ise Ankara’da düzenlenen 2. Lig Türkiye Şampiyonası’nda 4. olmuştur.

 -      Bilkent Üniversitesi’nin düzenlediği Angora Kupası’nda Voleybol Kadın Takımımız Şampiyon olmuş, erkek voleybol takımımız ise 4. olmuştur.

 

Yüzme: Isparta’da düzenlenen Üniversitelerarası Türkiye Şampiyonası’nda öğrencimiz 
Ali Uğur Erdoğan 5. Ve 7. , İrem Tüloğlu 5. Ve 7. , İnanç Barutçu 5. ve 6.’lık arasında dereceler almışlardır.

 

2013 - 2014 Sezonu Başarılarımız

 

Badminton: Üniversitemizde ilk defa kurduğumuz Badminton kadın-erkek takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyon’un düzenlediği Türkiye Şampiyonası’nda okulumuzu başarıyla temsil ettiler.

 

Basketbol : Basketbol branşında 1. ligde yer alan takımımız Mersin'de düzenlenen Üniversitelerarası 1. Lig Grup Şampiyonası’nda takımımız 2. olmuştur.

 

Bowling : Ankara’da düzenlenen Bowling Türkiye Şampiyonası’nda öğrencimiz Alphan Alkan bireyselde 4. olmuştur, takım sıralamasında ise Türkiye 4. olma başarısı elde etmiştir.

 

Buz Hokeyi: Üniversitemizde ilk defa kurduğumuz Buz Hokeyi kadın takımımız ile birlikte ikinci defa katılan erkek Türkiye Üniversite Sporları Federasyon’un düzenlediği Ünilig’e katılmış olup okulumuzu başarıyla temsil etmişlerdir.

 

Dans : İstanbul’da düzenlenen Üniversitelerarası Dans Yarışmaları’nda bu sene ilk kez Dans topluluğu olarak ilk defa 15 kişi ile katıldık ve ödüllerle döndük. Dans topluluğumuz; "En iyi erkek dansçı (Tuğberk Coşkun), En İyi Kostüm ödülü ve Juri Özel Ödüllerine " layık görüldü.

 

Eskrim : Konya’da düzenlenen Türkiye Üniversitelerarası Eskrim Müsabakaları’nda öğrencimiz Ayşe Begüm Bilgin kılıç’ta altın madalya alarak Türkiye 1. si oldu, flöre’de öğrencimiz Solmaz Simge Uğurlu bronz madalya Türkiye 3. sü olmuştur. Kılıçta Berkay Bulut ilk 8’e kalma başarısı göstermiştir.

 

Futbol : Takımımız Ankara’da düzenlenen Üniversitelerarası 2. lig müsabakalarında grup 5. si oldu.

 

Futsal : Takımımız Manisa’da düzenlenen Üniversitelerarası 2. lig müsabakalarında grup 4. sü oldu.

 

Hentbol : Hentbol takımımız Antalya'da düzenlenen Üniversitelerarası 1. lig  müsabakalarında grup 4.sü olarak bir alt kümeye düşmüştür.

 

Korumalı Futbol (Amerikan Futbolu) : Amerikan Futbol Takımımız Türkiye Üniversiteler Spor Federasyonu'nun düzenlediği Ünilige katılmıştır. Takımımız grup 4. sü olarak bir alt kümeye düşmüştür.

 

Kürek : Öğrencimiz Sezer Ballı Türkiye Üniversiteler Spor Federasyonu'nun düzenlediği Türkiye Şampiyonası'nda üniversitemizi başarıyla temsil etmiştir.

 

Masa Tenisi : Masa tenisi erkek takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyon’un düzenlediği Türkiye Şampiyonası’nda okulumuzu başarıyla temsil ettiler.

 

-      Bilkent Üniversitesi’nin geleneksel olarak düzenlediği Angora Kupası’nda Masa Tenisi takımımız 4. olmuştur.

 

Okçuluk : Okçuluk kadın-erkek takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyon’un kapsamında düzenlediği Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye 4. sü olmuştur.

 

Salon Okçuluk : Üniversitemizde ilk defa kurduğumuz Salon Okçuluk kadın-erkek takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyon’un kapsamında düzenlediği Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye 2. si olmuştur.

 

Speedminton : Üniversitemizde ilk defa kurduğumuz Speedminton kadın-erkek takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyon’un kapsamında düzenlediği Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye 5. si olmuştur.

 

Tenis : Üniversitemizde ilk defa kurduğumuz Tenis kadın-erkek takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyon’un Ünilig kapsamında düzenlediği Türkiye Şampiyonası’nda okulumuzu başarıyla temsil ettiler.

 

-      Bilkent Üniversitesi’nin geleneksel olarak düzenlediği Angora Kupası’nda tenis bayan takımımız 3. , erkek tenis takımımız 4. olmuştur.

 

Voleybol : Takımımız Zonguldak’ta düzenlenen Üniversitelerarası 1. lig grup müsabakalarında 2. olmuştur.

 

-      Bilkent Üniversitesi’nin geleneksel olarak düzenlediği Angora Kupası’nda voleybol bayan takımımız 2. , erkek voleybol takımımız 4. olmuştur.

 

Yüzme : Yüzme branşında Kayseri’de düzenlenen Üniversitelerarası Türkiye Şampiyonası’nda öğrencimiz Ali Uğur Erdoğan 2 gümüş ve 1 bronz madalya, İrem Tüloğlu 4. oldu, İnanç Barutçu 4. ve 6. oldu.

 

2012 – 2013 Sezonu Başarılarımız

 

Atıcılık : Atıcılık branşında Ankara Polis Akademisi’nde düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda 1 bayan sporcumuz Sezen Hilal Şahin katılmış ve 16. olmuştur.

 

Basketbol : Basketbol branşında 1. ligde yer alan takımımız Kayseri Erciyes Üniversitesi’nde düzenlenen Üniversitelerarası 1. lig Şampiyonası’nda  grup 3.sü olmuştur.

 

Bowling : Ankara’da düzenlenen Bowling Türkiye Şampiyonası’nda öğrencimiz Alphan Alkan geçmiş senelerdeki başarısını maalesef tekrarlayamamış, madalya kazanamamıştır.

 

Dans : İstanbul’da düzenlenen Üniversitelerarası Dans Yarışmaları’nda öğrencimiz Tuğberk Coşkun en iyi erkek dansı seçilmiştir.

 

Eskrim : Samsun’da düzenlenen Türkiye Üniversitelerarası Eskrim Müsabakaları’nda öğrencimiz Ayşe Begüm Bilgin kılıç’ta altın madalya, flöre’de öğrencimiz Solmaz Simge Uğurlu gümüş madalya kazanmıştır.

 

Futbol : Takımımız Ankara’da düzenlenen Üniversitelerarası 2. lig müsabakalarında grup 3. sü olduk.

 

-      Bilkent Üniversitesi’nin geleneksel olarak düzenlediği Angora Kupası’nda futbol takımımızda 4. olmuştur.

 

Hentbol : Hentbol takımımız Üniversitelerarası 1. lig  müsabakalarında grup 4.sü olmuştur.

 

Korumalı Futbol (Amerikan Futbolu) : Amerikan futbol takımımız 1. ligde oynadığı maçları namağlup kazanarak grup 1. si olmuş ve Süper Lig’e terfi etmiştir. Oynanan Play off maçları sonucunda da 3. olarak ödül almıştır.

 

Salon Futbolu : Ankara’da düzenlenen Üniversitelerarası 2. ligde takımımız grup 2. si olmuştur.

 

Voleybol : Takımımız Kocaeli’nde düzenlenen Üniversitelerarası 1. lig müsabakalarında grup 2. si olmuştur.

 

-      Bilkent Üniversitesi’nin geleneksel olarak düzenlediği Angora Kupası’nda voleybol bayan takımımız 1. , erkek voleybol takımımız 2. olmuştur.

 

Yüzme : Yüzme branşında Adana’da düzenlenen Üniversitelerarası Türkiye Şampiyonası’nda öğrencimiz Cansu Gökçe Özten 2 altın madalya, Ali Uğur Erdoğan 2 altın ve 1 gümüş madalya, İrem Tüloğlu 1 gümüş madalya almıştır.

 

2011 – 2012 Sezonu Başarılarımız

 

Atıcılık : Atıcılık branşında erkek sporcularımız 19. ve 42. olmuştur. Bayan sporcumuz ise 11. olmuştur.

 

Basketbol : Basketbol branşımız 1.lig de yer almaktadır. Bu yıl 5. olarak ligde kalmaya devam ettiler.

 

Buz hokeyi : Buz hokeyi takımımız sakatlıklar nedeniyle bu yıl ki müsabakalara katılamamıştır.

 

Bowling : Türkiye Üniversitelerarası Bowling müsabakalarında öğrencimiz Alphan Alkan 3. olmuştur ve bronz madalya kazanmıştır.

 

Eskrim : Eskrim de öğrencimiz Simge Uğurlu Türkiye Üniversitelerarası eskrim müsabakalarında 1. olmuştur ve altın madalya kazanmıştır.

 

Futbol : Futbol takımımız üniversitelerarası 2.lig müsabakalarında 8. olmuştur.

 

-     Bilkent Üniversitesi’nin geleneksel olarak düzenlediği Angora Kupası’nda futbol takımımız 2. Olmuştur.

 

Hentbol : Hentbol takımımız üniversitelerarası hentbol 2.lig  müsabakalarında 2. olarak 1.lig’e terfi etmiştir.

 

-     Bu yıl ilk kez katıldığımız Plaj Hentbol branşında16 takım arasından 5. olarak büyük bir başarı kazandık ayrıca turnuva şampiyonu Gazi Üniversitesinin de tek mağlubiyeti bize karşıdır. Hentbol takımımızın milli kalecisi Yağız Öksüzcük ise turnuvanın en iyi kalecisi seçilmiştir.

 

Kros : Kros müsabakasına bu yıl ilk kez katıldık.

 

Korumalı Futbol (Amerikan Futbolu) : Amerikan futbol takımımız bu yıl ki talihsizlikler nedeni ile bir alt lige düşmüştür.

 

Kürek : Kürek branşında öğrencimiz karma ekip müsabakalarına Ankara üniversitesi ile beraber katılmıştır ve 4. olmuşlardır.

 

Okçuluk : 4 yıldır Okçuluk müsabakalarına katılmaktayız ve ilk kez bu yıl mix takım oluşturduk.

 

Salon Futbolu : Futsal takımımız 2.ligde yer almaktadır.

 

Voleybol : Kadın voleybol takımımız 1.lig de grup 3.sü olarak 1. ligde kalmıştır. Voleybol erkek takımımız üniversitelerarası voleybol 2. lig müsabakalarında 3. olmuştur.

 

-     Bilkent Üniversitesi’nin geleneksel olarak düzenlediği Angora Kupası’nda voleybol bayan takımımız 1. , erkek voleybol takımımız 2. olmuştur.

 

-     Gazi üniversitesinin düzenlemiş olduğu plaj voleybolu müsabakalarına katıldık ve sporcularmızdan Esra Şahiner turnuvanın  Kraliçesi, Ali Toplaoğlu ise Kralı seçildi.

 

Yüzme : Yüzme branşı bu yıl 12-13 Mayıs tarihleri arasında Eskişehir Anadolu Üniversitesinde düzenlenmiştir. Yüzme branşında öğrencilerimizden  Cansu Gökçe Özten 1 bronz madalya, Ali Uğur Erdoğan ise 2 gümüş, 1 altın madalya almıştır.

 

2010 – 2011 Sezonu Başarılarımız

 

Atıcılık : Ankara KHO da düzenlenen müsabakalarda bayanlar da Sporcumuz Merve Yılmazlardan 20. oldu, Erkekler de ise Efecan Rübendiz 30. olmuştur.

 

Bowling : Sporcumuz Vural Alphan Alkan Üniversiteler arası Türkiye 3.sü oldu.

 

Buz Hokeyi :  Erzurum da düzenlendi. 8 üniversite katıldı. Takımımız İstanbul Üniversitesini yenek Tükiye Üniversiteler arası Buz Hokeyi müsabakalarında 6. olmuştur. Gazi ve İstanbul Üniversitesi altımızda kalmıştır.

 

Eskrim :  Eskişehir de düzünlenendi. 29 üniversite katıldı. Sporcumuz Simge Uğurlu Türkiye 3.sü oldu. Efecan Rübendiz eleme grubunu ve final grubunun ilk turunu geçti, Final grubunun 2. turunda elendi, 78 sporcu arasından 25. oldu. Merve Yılmazlardan ise 33. olmuştur.

 

Futbol : Ankara düzenlenen Üniversiteler arası 2.lig müsabakalarına katıldık ve 7. olduk.

 

Hentbol : Ankara düzenlenen Üniversiteler arası 2.lig müsabakalarına katıldık ve 2. olduk.

 

Korumalı Futbol (Amerikan Futbolu) :Takımımız 2.ligde kendi grubunu 1. olarak bitirerek 2. lig şampiyonluğu için yarı final ve final oynamaya hak kazanmıştır. Müsabakalar devam etmektedir.

 

Salon Futbolu : Antalya da düzenlendi. Grubumuz da 7 takım vardı. Mağlubiyet almadan averajla 2. olduk.

 

Okçuluk : Okçuluk Türkiye Şampiyonası Antalya da düzenlenmiştir. 28 Üniversite katılmıştır. Ferdi atışlar sonucu sporcularımız takım yarışlarına katılmaya da hak kazanmışlardır. 28 üniversite arasından ilk 8’e kalmayı başardık.

 

Voleybol (Bayan) : Aksaray’da düzenlenmiştir. Voleybol bayan takımımız Üniversitelerarası 1.lig müsabakalarına katılmıştır. Grubunda Selçuk Üniversitesi’ni yenerek yarı finale çıkmıştır ve Türkiye Üniversiteler arası 1.lig müsabakalarında 4. olmuştur.

 

Voleybol (Erkek) : Ankara Bilkent Üniversitesi’nde düzenlenmiştir. Takımımız Üniversiteler arası 2.lig müsabakalarına katılmış ve 5. olmuştur.